avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1663 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere INM 2014
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere INM 2014

Subiect deschis pentru cei care vor sustine concursul de admitere la INM in august 2014.
iuli_c a scris:

am vazut ,,spre deosebire ,,ma refer la ce am scris la b,c /pe fond dc e corect?
adica ambele pr cont/aceleasi cai de atac?

Art 446 CPC lamurirea
art 711 cont la titlu
da...raspunsurile de la B si C sunt asemanari...grila tipica pt examen, verifica cunostinte, capacitate analiza, sinteza, atentie si....calm, muuuult calm
iuli_c a scris:

marius1408 a scris:

iuli_c a scris:

te inscrii la meditatiile formatorilor INM care fac subiectele si se rezolva problema
150 de grile -150 de euro ...:))/pe sedinta....
nu la toaleta e frauda.....suntem departe.....;)


Vorbesti in necunostinta de cauza!Nici nu ai idee cati prieteni am care au facut celebrele cursuri in valoare de mii de lei si nu au intrat iar care au intrat au facut-o prin foarte multa truda si sacrificiu.
Eu cred ca daca ne axam asa mult pe zvonistica locul nostru cu siguranta nu e la INM ci mai probabil in fata blocului la spart seminte si la cate o barfa.



au facut prietenii tai meditatii cu doamna G.Raducan...... si nu au luat?


Cred ca stiti ca fostul procuror general adjunct al Romaniei - Ghita Gabriela- a fost condamnat definitiv la 2 ani de inchisoare cu executare in dosarul fraudarii examenului de promovare in functii de conducere organizat de INM in anul 2007. Au mai fost de asemenea condamnati si alti magistrati de la instante/parchete superioare pentru infractiuni comise in legatura cu acest concurs, si nu sunt putini. Va invit sa accesati pagina web a ICCJ. O hotarare definitiva exprima adevarul. Fiecare concluzioneaza ceea ce doreste.
c_m a scris:

iuli_c a scris:

am vazut ,,spre deosebire ,,ma refer la ce am scris la b,c /pe fond dc e corect?
adica ambele pr cont/aceleasi cai de atac?

Art 446 CPC lamurirea
art 711 cont la titlu
da...raspunsurile de la B si C sunt asemanari...grila tipica pt examen, verifica cunostinte, capacitate analiza, sinteza, atentie si....calm, muuuult calm



multumesc:)
c_m a scris:

iuli_c a scris:

am vazut ,,spre deosebire ,,ma refer la ce am scris la b,c /pe fond dc e corect?
adica ambele pr cont/aceleasi cai de atac?

Art 446 CPC lamurirea
art 711 cont la titlu
da...raspunsurile de la B si C sunt asemanari...grila tipica pt examen, verifica cunostinte, capacitate analiza, sinteza, atentie si....calm, muuuult calm



C_m esti pe val ...:P
pe la ce ora se afiseaza oare?

Alte discuții în legătură

Admitere barou 2013: data examenului, bibliografie, spete, experiente Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Imi poate spune cineva daca pentru 2013 se va da examen de admitere in Barou din noul Cod Civil? Si daca da au aparut deja carti de civil? La drept ... (vezi toată discuția)
Admitere inm 2013 ContSters262049 ContSters262049 Deoarece topicul pentru Admitere inm 2013, deschis de un coleg de forum , nu poate fi decat citit, nepermitand adaugiri -o problema tehnica, banuiesc- voi ... (vezi toată discuția)
Examen barou silvianna silvianna Buna ziua! ma poate ajuta si pe mine cineva cu o informatie? vreau sa stiu pot invata dupa urmatoarele carti pentru examenul de Barou: 1.\" INSTITUTII DE DREPT ... (vezi toată discuția)