Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere Barou 2009
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere Barou 2009

Stimati colegi , aveti cumva informatii in legatura cu sustinerea examenului de admitere in Barou-2009?

Multumesc anticipat ;);)
legea prevede ca examenul de admitere in avocatura se organizeaza in semestrul 4 al fiecarui an....
Body a scris:

Aceiasi probl o am si eu....mult mai stufoasa e tematica...eu citesc tot si insist pe subiecte...e clar ca daca imi va da un subiect doar din tematica, nu si cuprins in subiecte...#-o...dar oare e posibil??:O

ideal ar fi sa citesti si toata tematica, nu numai subiectele...ca sa nu ai surprize.
mult succes la toti care veti sustine acest examen, eu unul m-am saturat de avocatura :tooth: ..mai bine ramaneam jurist :D
Atunci cand esti jurist depinzi foarte mult de angajator...azi e nr 1...maine, pe timp de criza, nu mai exista.Nu e o problema daca ai 30-35 de ani...dar ce te faci daca ramai fara job la 40 de ani...oare te mai angajeaza cineva asa usor...sau vin cei mai tineri din spate?
Este unul din avantajele avocaturii!Te organizezi singur, iti asiguri singur slujba..te califici tu ca persoana si nu depinzi de nimeni si nimic! Este adevarat ca sunt multe dezamagiri...dar si satisfactii!
In anul 1 de facultate aveam un profesor care pe vremea aia ne "plictisea" cu vorba:
"Invatati!Cu o diploma( lato sensu=cunostinte stufoase) nu mori de foame, nici in vreme de razboi, nici de pace!!
Vaai ce mare dreptate ii dau azi profesorului!!=D>=D>=D>
Body, utilizator
:closedtopic:
Body, utilizator
Folositi cu incredere functia de editare a mesajului anterior, postarea de mesaje consecutive este contrara regulamentului de postare. Multumesc.