Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fise post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fise post

Rugaminte: daca ma poate ajuta cineva cu fisa post pentru economist si pentru tehnician service as fi recunoscatoare.
Multumiri anticipate ;)
cirmos79@yahoo.com
Buna ziua!
As dori si eu fisa postului pentru sef santier si sef echipa.
Adresa e-mail este ankalaura85@yahoo.com.
Va multumesc!
Buna ziua !
As dorii si eu fisa postului pentru DIRECTOR IT.
Adresa e-mail este gunner2only@yahoo.com.
Va multumesc!
ankalaura85 a scris:

Buna ziua!
As dori si eu fisa postului pentru sef santier si sef echipa.
Adresa e-mail este ankalaura85@yahoo.com.
Va multumesc!

1.Denumirea postului: sef santier

2.Pozitia in COR/Cod: 122308

3.Nivelul de instruire: studii superioare

4.Experienta:…………………………… ……………………………………………………

5. Nivelul postului: coordonare

6.Relatii:
Ierarhice:
-este subordonat…………………………………………………………………………………
-are in subordine: toti angajatii santierului pe care il coordoneaza implicati in procesul de construire
Functionale:
-are relatii de serviciu cu toate serviciile, birourile si alte entitati functionale;
-are relatii cu persoane juridice si persoane fizice care au tangenta cu sfera sa de activitate.

7.Responsabilitatile postului
-Conduce si raspunde de intreaga activitate a santierului
-Coordoneaza subantreprenorii si echipele de lucru urmareste respectarea dispozitiilor date sefilor de echipa
-Realizeaza lucrarea incredintata in timp util conform graficului de executie

8.Descrierea sarcinilor/atributiilor/activitatilor postului:
-Organizeaza si coordoneaza activitatea persoanelor din subordine;
-Organizeaza, coordoneaza si controleaza activitatile desfasurate la punctul de lucru pentru care este desemnat responsabil;
-Asigura buna desfasurare a lucrarilor pe santier si respectarea termenelor-limita;
-Intocmeste necesarul de materiale, resurse financiare, resurse umane;
-Asigura si instruieste personalul din subordine;
-Asigura legatura cu furnizorii de materiale;
-Asigura respectarea riguroasa a tehnologiilor de executie si a instructiunilor privind exploatarea si intretinerea mijloacelor si uneltelor de productie, fiind responsabil de corecta si buna utilizare a tuturor utilajelor de pe santierul sau;
-Controleaza calitatea lucrarilor pentru asigurarea prevederilor din documentatiile tehnice
Buna seara,va mai deranjez cu o intrebare.Care este fisa postului pentru inginer diplomat,specializarea inginerie economica.Am absolvit Facultatea de Inginerie Economica in Domeniul Mecanic.Pot fi incadrata ca economist?
Ce competente profesionale am(drept de semnatura)?Va intreb,deoarece nu sunt posturi de ingineri economisti pe toate saiturile care prezinta joburi.
Va rog , daca puteti, sa ma ajutati cu o fisa postului pt medic medicina generala, tehnician service, director departament organizare evenimente.Va multumesc!