Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fise post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fise post

Rugaminte: daca ma poate ajuta cineva cu fisa post pentru economist si pentru tehnician service as fi recunoscatoare.
Multumiri anticipate ;)
cirmos79@yahoo.com
Buna ziua. Am o mare rugaminte: daca se poate, as dori o fisa a postului pentru operator computer. Mentionez ca persoana lucreaza in cadrul unei societati de confectii textile si introduce toate datele referitoare la articolele produse. cost, consum si gestiune.
salut! as dori si eu fisa de post pentru un inginer tehnolog care lucreaza in productie! multumesc anticipat.
am vazut fisa inginerului pe sectia de control..eu as dori productie......:">:">
ghiul, utilizator
pruteanu_alexya a scris:

Buna ziua. Am o mare rugaminte: daca se poate, as dori o fisa a postului pentru operator computer. Mentionez ca persoana lucreaza in cadrul unei societati de confectii textile si introduce toate datele referitoare la articolele produse. cost, consum si gestiune.

Denumirea postului: operator computere (tehnologie informatizata)
Codul COR: 312201
Titularul postului:

Scopul postului ,activitati principale si responsabilitati :
Operatorul de echipament de computere lucreaza (în majoritatea cazurilor pe calculatoare mari) cu calculatoare si cu perifericele acestora (imprimante, scanere, modemuri etc.).
Departament: în cadrul organizatiilor care proceseaza un volum mare de date, cum sunt date de banca sau date ale politiei, sau ale altor autoritati publice sau guvernamentale.

ATRIBUŢIILE POSTULUI
- sa introduca date si sa presteze si alte sarcini folosind software-ul instalat în computer;
- sa încarce dischete si benzi si sa ruleze programme;
- sa repare în caz de defectiuni.
- sa creeze noi fisiere de date la nevoie
- sa faca munca de întretinere si de rutina.

DESFASURAREA ACTIVITATII
- in sali care detin computere ;
- în centre de calcul ;
- în birouri.

RESPONSABILITÃŢILE POSTULUI DE MUNCÃ
În raport cu aparatura şi materialele utilizate:
- echipament computerizat
- tastatura.

CERINTELE POSTULUI
Studii necesare:
- absolvent de liceu cu diploma de bacalaureat;

APTITUDINI ªI DEPRINDERI NECESARE:
- abilitatea de a va concentra

CONDIŢIILE POSTULUI DE MUNCÃ
Program de lucru :
VREAU SI EU TE ROG FOARTE MULT FISA POSTULUI PT.TEHNICIAN PRESTARI VEHICULE COD COR 311527
MESS nutipavelescu@yahoo.com
NUTIAPVELESCU, utilizator
Poate ma ajuta cineva cu fisa postului pt lmuncitor in bucatarie si spalator de vase
crischiaga@yahoo.com.Multumesc anticipat