Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fise post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fise post

Rugaminte: daca ma poate ajuta cineva cu fisa post pentru economist si pentru tehnician service as fi recunoscatoare.
Multumiri anticipate ;)
cirmos79@yahoo.com
Am nevoie foarte urgent pentru intomirea unui raport de fisa postului pentru postul de grafician / designer. Puteti sa-mi raspundeti pe ionelpaun@yahoo.com

Multumesc anticipat...
ma poate ajuta si pe mine cineva cu fisa postului pentru zidar samotor si muncitor necalificat constructii (zidarie samota)
multumesc anticipat
cosmin
danciucosmin@yahoo.com
buna, ma poate ajuta cineva cu o fisa de post ptr operator facturare- firma IT ?

Multumesc
@ achim_ramona
Denumirea postului: Operator facturare
Relatii ierarhice: este subordonat Sefului de Compartiment

ATRIBUTII PRINCIPALE (si sarcini aferente):
1.Verifica facturile de marfa
Verifica facturile de marfa sub aspectul corectitudinii si completitudinii lor
Organizeaza inventarierea patrimoniului si valorificarea rezultatelor
Asigura analiza periodica a utilizarii si starii mijloacelor fixe
Asigura permanent disponibilitatile necesare si mentinerea capacitatii de plata (cash flow)
Asigura plata la termen a obligatiilor financiare ale firmei fata de bugetul de stat, alte obligatii fata de terti
Asigura relatia cu bancile si alte institutii financiare
2.Înregistreaza facturile în sistemul de gestiune a stocurilor
Asigura desfasurarea activitatii financiar-contabile în conformitate cu legislatia de specialitate
Asigura respectarea regulilor de întocmire a bilantului contabil, depunerea la termen si publicarea acestuia
Asigura pastrarea documentelor justificative, a registrelor si a bilanturilor contabile
Urmareste constituirea fondurilor si utilizarea acestora cu respectarea dispozitiilor legale
Exercita controlul financiar preventiv privind legalitatea operatiunilor
3.Emite facturi de prestari servicii marketing
Realizeaza proiectul de buget semestrial si anual
Analizeaza indicatorii de afaceri
Adopta masuri pentru îndeplinirea cifrelor planificate prin reducerea cheltuielilor si eficientizarea activitatii
4.Asigura relatia cu furnizorii
Asigura întocmirea tuturor raportarilor destinate organelor administratiei financiare si de control, bancare, statistice
Prezinta Directorului General rapoarte continând rezultatele financiare ale firmei
5.Verifica jurnalele de cumparare si vânzare
Stabileste proceduri de lucru generale sau specifice care sa asigure evidenta de gestiune
Stabileste principiile de organizare a sistemului informational

RESPONSABILITATILE POSTULUI:
Legat de activitatile specifice, raspunde de:
Calitatea activitatii financiar-contabile a societatii si corectitudinea analizelor economice
Mentinerea capacitatii de plata a societatii
Îndeplinirea la termen si în conformitate cu dispozitiile legale a obligatiilor fata de salariati, banci, furnizori si clienti
Respectarea disciplinei financiar-valutare
Stabilirea corectiilor bugetare si de executare a acestora
Legat de disciplina muncii, raspunde de:
Îmbunatatirea permanenta a pregatirii sale profesionale si de specialitate
Respectarea prevederilor normativelor interne si a procedurilor de lucru

SPECIFICATIILE POSTULUI
NIVEL DE STUDII: medii, preferabil economice
CURSURI DE PREGATIRE: Contabilitate
EXPERIENTA:
ÎN SPECIALITATE: minim 2 ani
PE POST: minim 1 an
CUNOSTINTE OBLIGATORII: MS Office - nivel foarte bun
APTITUDINI SI DEPRINDERI NECESARE: Aptitudine generala de învatare, Aptitudini de comunicare, Aptitudini de calcul
Abilitati de negociere
CERINTE PENTRU EXERCITARE: Inteligenta de nivel mediu, Atentie concentrata, Echilibru emotional, Capacitate de a lucra cu oamenii, Rezistenta mare la stres, Usurinta, claritate si coerenta în exprimare, Punctualitate
buna seara, multumesc tare mult. Acesta-l am si eu, ce-i drept l-am cosmetizat si arata chiar foarte bine!

multumesc tare mult!

o seara buna
Cu stima,
Ramona Burcea