Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract indididual de munca - nelamurire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract indididual de munca - nelamurire

Poate fi angajata o persoana in cadrul unei firme ce are ca domeniul de activitate "Activitate de consultanta pentru afaceri si management" in functia de inginer?
Nina1 a scris:

freeelis a scris:

Tot ce ati precizat in mesajul postat nu are nimic de-a face cu nulitatea unui c.i.m. , ci este legat de anularea unei decizii de incetare a c.i.m. si de efectele anularii acestei decizii de catre instanta.

Nu inteleg de ce solicitati anularea deciziei ? .... banuiesc ca nu ati formulat cererea dvs , ci o alta persoana in locul dvs.

Imi permiteti sa va relatez totul printr-un mesaj privat?Multumesc

Este optiunea dvs de a adresa mesaje private oricarui consultant de pe forum ... :)
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cererea de incetare a c.i.m care a fost anexata la decizia de incetare a c.im.a fost completa si semnata de catre angajator in numele meu (contrafecere semnatura).
In acest caz, va puteti adresa cu o plangere parchetului sau Politiei pentru savarsirea concursului de infractiuni: fals in inscrisuri sub semnatura privata si uz de fals.
Nina1 a scris:

Poate fi angajata o persoana in cadrul unei firme ce are ca domeniul de activitate "Activitate de consultanta pentru afaceri si management" in functia de inginer?

Pentru realizarea domeniului de activitate al firmei ce are ca scop final obtinerea de profit, administratorul isi face organigrama. .
Administratorul poate oricand sa modifice organigrama in functie de cerintele pietei in realizarea obiectului de activitate principal sau secundar.
Doina Elena, Consultant resurse umane
Buna seara.
Cererea de incetare a c.i.m care a fost anexata la decizia de incetare a c.im.a fost completa si semnata de catre angajator in numele meu (contrafecere semnatura) si a fost datata cu 01.ianuarie. Este corect (avand in vedere faptul ca pe data de 1 ianuarie este zi libera)?Multumesc