Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Montare camere de supraveghere la intrarea în casa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Montare camere de supraveghere la intrarea în casa scării: câți proprietari trebuie să își dea acordul?

Buna ziua, as dori să știu dacă la montarea camerelor la intrarea in casa scării, 20 de apartamente, este suficient să își dea acordul doar 11 familii, deci jumătate plus unu, după cum mi s-a precizat de către cei puși pe treabă. Va mulțumesc!
Manuela Rășină, administrator
aceste camere nici nu cred ca sunt ale asociatiei, sunt personale ale administratorului si el e persoana fizica... Incercati intai cu o plangere la politie, si pornim de acolo!

cris0811 a scris:

aceste camere nici nu cred ca sunt ale asociatiei, sunt personale ale administratorului si el e persoana fizica... Incercati intai cu o plangere la politie, si pornim de acolo!

Bună dimineața, aș face plângere la poliție dar nu fac nimic 100%,doar sa ma tina încurcat !Din cauza asta am zis sa fac plangere la ANSPDCP .Mulțumesc frumos pt sfat .
codrutz2007, utilizator
autoritatea e posibil sa va spuna ca nu are competenta..
incercati totusi la politie. puteti avea surpriza sa se intample ceva.

cris0811 a scris:

autoritatea e posibil sa va spuna ca nu are competenta..
incercati totusi la politie. puteti avea surpriza sa se intample ceva.

Am inteles ,mulțumesc frumos!
@offtopic

@moderator

Avand in vedere faptul ca initiatorul spetei nu se arata a mai fi interesat/a de aceasta dezbatere, incepand din data de "Adina Abruda Utilizator 19:52, 25 August 2019";

Cat si faptul ca discutiile pe marginea acestei spete au degenerat, in sensul in care incepand din "codrutz2007 Utilizator 16:44, 16 Septembrie 2019" si pana in prezent "cris0811 Utilizator 08:03, 17 Septembrie 2019",
comentariile postate sunt aferente unei spete conexe (nerelevante pentru cerintele exprimate de catre initiator/are,

Tinand cont si de faptul ca subiectul a mai fost discutat in cadrul acestui forum deosebit de respectabil,
www.avocatnet.ro/forum/discu...

PROPUN moderatorului, inchiderea acestor discutii/acestei spete.

Doar bine va doresc.
Adrian Sulea, Consultant credite si finantari