avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate dezdemona_dezy

Activitate dezdemona_dezy

Discuție ANAF job
buna seara va rog daca se poate sa ma indrumati daca se poate am auzit la protv stirea ca se fac angajari la anaf unde se depun dosarele de angajare ?ma puteti sfatui va multumesc
buna seara am absolvit fac de drept 2012 vreau sa profesez ca consilier juridic am acest drept? unde sa ma interesez sanse sa devin avocat sunt mici va multumesc#-o
buna seara sunt interesata sa stiu cand apare in monitor sau mai exact cand se sustine anul acesta examenul pentru avocati stagiari am cautat pe net dar nu gasesc imi apare mereu anul precedent va multumesc un site de care sunt f multumita =D>
buna dimineata as dori sa stiu si eu ce pasi trebuie sa urmez >< am cumparat o masina din 2005 inscrisa pe RO unic proprietar unde trebuie sa ma duc ca fostul proprietar mi-a explicat ca in 30 zile trebuie sa ma duc la financiar sa o inscriu pe numele meu are rca platit pana pe 17 noiembrie si inca o taxa pana in ianuarie 2015 ce trebuie sa fac eu? va multumesc
buna seara va rog daca se poate sa ma lamuriti si pe mine un absolvent USH la (zi) licentiat in drept cum poate devenii procuror in afara de cursurile de la INM? VA ROG MULT DE TOT SP RE EXEMPLU DACA UN NOTAR TE I A SUB ARIPA LUI LUCREZI 2-3 ANI DEVII NOTAR? SAU UN AVOCAT DACA TE IA SUB ARIPA LUI DEVII AVOCAT? DARRRRRRRR UN PROCUROR DACA TE IA SUB ARIPA LUI DEVII PROCUROR? EU ASTA NU PRICEP VA MULTUMESC PENTRU RASPUNS PRICEP MAI GREU#-o
Răspuns la discuția Concediu
am uitat sa specific cursul care urmeaza sa il fac este in interes personal nu este in interes de serviciu problema este ca eu lucrez si in weekend in luna ianuarie 2014 am beneficiat de 2 saptamani de concediu .pot lua concediu fara plata pentru 2 luni ?
Discuție Concediu
buna seara am si eu o intrebare sunt angajat si as dori sa urmez un curs care se desfasoara in week end in alta localitate as vrea sa stiu ce pot face ca sa fac si cursurile care dureaza 2 luni jumate sa nu imi pierd locul de munca va multumesc
Discuție CONCURS INM
Buna seara .As dori sa stiu si eu daca se sustine examen la inm in constanta daca exista vreo taxa de inscriere as dori sa sustin examenul la inm Am absolvit USH CONSTANTA promotia 2012 si sper ca mai sunt si alte examene pana la finalul anului 2012 Va multumesc pentru raspuns.
buna seara am si eu o intrebare referitor la creditul ptr tineri nerambursabil in primul rand as dori sa stiu ce trebuie sa fac am 23 ani vreau sa investesc sa fac o cresa de copii cu gradinita unde trebuie sa ma interesez ce acte trebuie sa fac ma puteti indruma trebuie sa imi fac mai intai firma nu stiu nimic unde sa ma interesez macar o indrumare am putea solicita maimulti colegi acest credit deoarece noi am absolvit lic pedagogic si acum terminam si o facultate si nu avem munca poate asa avem sansa sa facem ceva va multumesc pentru raspuns
buna seara as dori sa ma ajutati cu un raspuns intrucat problema care o am se confrunta cred majoritatea oamenilor locuiesc in constanta sunt pensionara cu o pensie de urmas in luna noiembrie factura la caldura mi-a venit 510 ron consum apa rece 6 m si apa calda 8 m total factura 740 ron am repartitoare la calorifer consum pe luna noiembrie nu am avut nu am dat drumul deci era 0 am platit in 2 transe factura 300 ron si a 2 oara 436 ron am chitanta administratora mi-a zisca mai am de plata inca 350 ron cand am intrebat administratora de ce am de plata caldura pe luna noiembrie a zis ca a trecut ea din oficiu cum e posibil asa ceva in luna decembrie am dat drumul la repartitoare mi-a zis ca pe luna noiembrie nu am reducere ca nu am completat formulare pentru reducere si pentru luna decembrie nu este sigura daca beneficiez as dori sa stiu undepot face reclamatie daca mai exista in tara noastra asa ceva ca nu e posibil fara consum sa platesc 510 ron cu consum 0 va multumsc pentru intelegere si pentru raspuns