avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Activitate yaro

Activitate yaro

buna.va rog sa-mi spuneti cam cat timp am drept la concediu medical avand in vedere ca am fost operat de fisula si cu 3 luni inainte de abces perianal dar recidivand acum am primit 1 luna scutire si inca nu sa inchis rana pt ca este o rana deschisa si cere maI MULT TIMP.
Discuție mafia
dupa ce am fost anuntat de seful de post telefonic ca a murit tata si e la morga in orasul xxx sa dus mama si a aflat ca de fapt murise de aproape 2 luni si ca nu la indentificat nimeni si iau facut autopsia au zis ceva de infarct cardio respiratoriu dar nu a lasato sal indentifice si nici cand lau bagat in groapa au zis cai cu formol si in stare de putrefactie nu stiu pe cine a ingropat e legal sai faca autopsie fara acordul cuiva din familie caci el nici nu a fost indentificat si dupa aia a zis ca nu murise acolo unde ma anuntase seful de post cica prin alt oras ce sa ma fac ca toti o dau din una in alta astai crima poate lau macelarit nu au lasato sal vada ce dumnezeu inseamna asta si nici nu i sa cerut bani pt aste 2 luni de morga nici autopsie platita nimic ..eu cred ca lau omorat si au platit sal ingroape asacumva sa nu se descopere nici cu politia si medicii ce e mafia oare pot sal dezgrop sa cer sa sevada acum cat mai este ceva din el daca o mai fi si nu lau macelarit tot#-o#-o#-o#-o#-o#-oX-(X-(X-(X-(
am fost diagnosticat acum 2 ani cu hiv intro tara din ue daca ma intorc in romania mar ajuta statul cu alocatia de hrana ,indemnizatia sau ce sunt astea ca nu stiu si cat ar fi?ce tre sa fac ca sa obtin ceva si cate ore am dreptul sa lucru pe zi?MULTUMESC
azi am aflat ca murit tata si ca e la morga sa ma duc sa-l iau dar nu am bani nici situatie materiala nici dansul nu a mai fost angajat nici el nu are bunuri materiale nimic si nici pensie unde as putea sa solicit un ajutor pt d-zeu e un om care trebuie inmormantat ce sa ma fac va rog.#-o
Discuție copilul

va rog daca se poate sam raspundeti daca se poate intro tara straina sa obtin custodia copilului de 1 an si 8 luni cu consimtamantul mamei acestuia?mai pe scurt mama vrea sa mi-l lase mie si daca se poate face asta la o judecatorie din tara in care suntem acum,si ce pasi ar trebui sa urmam ca sa nu mai mergem in romania pt acest lucru?
Discuție somajul
am lucrat 1 an si 6 luni intr-o tara europeana,pot primi somaj daca da unde si ce acte mi-ar trebui MULTUMESC
Discuție un vis?
o prietena doreste sa devina avocata,ce pasii trebuie sa urmeze tinand cont k a terminat doar liceul?daca urmeaza o facultate fara frecventa are vreo sansa?
daca primesc 3 ani cu suspendare pt fals si inselaciune iau 3 ani cu suspendare ce inseamna asta ce pot face si ce nu voi fi liber sau voi fi inchis sau despre ce e vorba ca nu cunosc acest termen aceasta sentinta in ce consta:(
da mersi de raspuns dl CIP200 dar mai documentati-va cand faceti afirmatii de genu HIV NU AFECTEAZA DISCERNAMANTUL va rog ma simt frustrat de aceasta afirmatie pt ca de ceva ani de zile a avut asupra mea impact f mare aceasta boala si fazele,,etapele prin care trec sunt abia de suportat ajung in faza de a mi se pune diagnostic definitiv SIDA si dv afirmati asa senin de parca ...in fine e bn ca am primit raspuns :worthy::closedtopic:
:((:((:(( va rog sa cititi mesajul meu de ieri AM PROBLEME CU BANCA si sa imi dati un verdict avand in vedere faptul ca am cazieru curat si ca sufar de o boala f grava am fost depistat cu HIV POZITIV si care ar fi sau daca ar insemna asta ceva in instanta as avea oarece :""avantaje""#-o#-o:(( ca sa primesc o sentinta mai asa....B-)si daca nu voi intoarce bani bancii niciodata as putea scapa prin neplata din cauza bolii pe care o am MULTUMESC si nu mai deranjez astazi pe nimeni cu intrebari :D:)