avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 853 soluții astăzi
Forum Activitate Marius Barabas

Activitate Marius Barabas

2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dacă veniturile dvs. nete din 2017 nu depasesc 22800 lei , nu este necesara depunerea declarstiei.

Caddy23 a scris:

Daca am venituri din activități independente sub salariul minim pe economie, va trebui sa depun declaratia 600 ?

Răspuns la discuția Probleme asiguare medicala Astra
Liderul pietei de asigurari nu poate fi numai unul si acela din fericire pentru piata asigurarilor din Romania nu este Astra. Astra poate fi numita liderul rau platnicilor inregistrand un numar record de reclamatii si din ultimele statistici ASFeste societatea si cu cele mai mari pierderi in 2013.
Răspuns la discuția asigurare inundatii casa
Care este intrebarea ? Sunteti nemultumit de modul de intocmire a procesului verbal de constatare sau de lichidarea dosarului de dauna ?
Ce fel de asigurare aveti , la ce societate de asigurari si nu in ultimul rand ce sume asigurate aveti pe polita ?
Răspuns la discuția Societate de asigurare
Cererea in original odata depusa ramane la asigurator deoarece acesta este documentul final in baza acruia plateste despagubirea.
Răspuns la discuția asiguratorul imi cere despagubiri
Stimate domn, este tardiv si fara succes. Nu puteti invoca nimic pentru a scapa de plata , Despagubirea platita va fi recuperata pe cale amiabila sau in instanta ( mult mai scump pentru dvs.).

Gresit ,
Asiguratoul va plati maxim valoarea reala a imobilului la momentul producerii daunei indiferent de cat este supraasigurat imobilul.Au fost si altii destepti inaintea noastra care au vrut sa se imbogateasca de pe urma unei ruine dar ...
Gresit , va obtine despagubiri de la toate , dar cuntumul sumelor nu poate depasi valoarea imobilului.
Cuantumul fiecarei plati este in functie de primele platite.

Buna ziua,
Din pacate pentru dvs. pierderea este dubla, victima si masina.
Pe viitor CASCO si prudenta.
Răspuns la discuția Despagubire polita CASCO
Ai tras concluzia corecta.
Soliicta returnarea primelor si sigur le vei primi daca au ajuns in contul asiguratorului si nu au ramas la broker.
Buna ziua,
Care a fost motivul refuzului de a va plati ? A fost contatct material intre cele 2 masini ?
A fost facuta confruntare intre masinile implicate in eveniment ?
Aveti incheiat cosntat amiabil sau PV Politie ?
La ce societate ati solicitat despagubire?
Dupa ce imi furnizati aceste informatii incerc sa-mi fac o idee mai completa despre situatia dvs.