avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Activitate poftica

Activitate poftica

Conteaza zilele de pe cml.
Dar nu mi se pare ca cere prea mult, si cred ca mai este loc si de negociere. Punete in locul lor si vezi cam cat ai cere, Pe langa asta, costurile unui proces,avocat, eventuale despagubiri, cheltuieli de judecata,timp pierdut ,nervi... plus riscul de a pierde permisul...
"Capul ce se pleaca, sabia nu-l taie" .
Răspuns la discuția Nu mai beti, fratilor!
Am vrut sa deschid alt topic dar mai bine continui...
Este vorba de accident cu vatamare corporala. Eu sunt victima. S-a facut totusi recalculare , fara sa fiu intrebat , pe baza declaratiei existente la dosar. Rezultatul 0.7-0.8. Problema este ca desi au trecut 10 luni de la accident nimeni nu-mi da nici un raspuns la intrebarea in legatura cu permisul. Toata lumea este de acord ca trebuie sa i-mi primesc permisul de conducere dar nimeni nu ia o decizie. Am facut petitii scrise si la politie si la parchet dar nu mi s-a dat nici un raspuns scris , nici favorabil nici nefavorabil. Doar verbal. Ma trimit de la politie la parchet si retur si...nimic.
In afara de a mai astepta, lucru de altfel inevitabil, ce as mai putea face ?
De permis depinde soarta job-ului , a familiei... Le-am explicat si verbal si scris, ei sunt de acord ca trebuie sa-mi primesc permisul (verbal), dar scris... nimic
#-o:rtfm::banned:
Răspuns la discuția Alcool la volan
Fara amanunte despre caz orice parere este doar o parere. Fiecare caz este particular, unic si toate consecintele se pot aproxima tocmai prin amanuntele pe care vreti sa le dati. Fara acestea nimeni nu poate emite ipoteze. Mai cititi pe forum si ve-ti vedea, alcoolul la volan este o vedeta...
Răspuns la discuția CO dupa CM
MULTUMESC!
Discuție CO dupa CM
Dupa 6 luni de CM ,in cazul in care nu esti inca apt pt munca se poate lua CO sau CFS pe anul in curs??
Daca ai trei nr de casa, chiar daca sunt in aceeasi curte iar una dintre ele functioneaza ca dependinta pt celelalte, trebuie sa platesti TREI asigurari??
NU
Răspuns la discuția Carnet de conducere suspendat
P:rtfm:ana ce nu semnezi de primirea permisului in registrul pol rutiere NU AI permis, deci...
:foottap:
Fara suparare ; dar daca "chiar nu te-au oprit" ; unde ai suflat in etilotest ?:rtfm::surrender::worthy:
1,14 de la o bere ?
Oricum multa bafta!! O sa ai nevoie!!:closedtopic:
Daca nu ai antecedente , pedeapsa mi se pare mare.Avocatul tau ce spune?
:sorry:NU MERGE !!!!!!!!!:">