avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 559 soluții astăzi
Forum Activitate calin-alin

Activitate calin-alin

Cum pot afla ce detine tatal meu natural, pe numele lui, fiind decedat de o luna jumate, si neavind nici o relatie cu el, toata viata mea, avind doar o singura intersectare cu el de doar 2 ore.
bai nene, dar ce coleg bun esti, asa va ajutati voi romanii in strainatate, sa fie de bafta ta spurcaciune ce esti
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mai oamenii buni cum puteti intreba daca este inselaciune, cind tu ai pacalit niste oameni. Faceti fapte de inselaciune si peuma va dati loviti ca nu ati stiut ca este inselaciune, atunci cind pacalesti pe cineva!? Pe bune!?
Buna ziua,
Am un tata caruia ii port numele din cauza ca trebuia sa am o pensie alimentara, si in afara de asta, intre mine si el nu a fost altceva, decit doar vreo 2 ore impreuna in timp de 45 de ani si atit.
el sa recasatorit si din acest mariaj are o fata.
eu nu stiu nimic de cea ce ar detine si cea ce ar putea instraina de pe numele lui pe alt nume
cum pot afla, de dinainte sa decedeze, ce ar ramine in urma lui ca mostenire
stiu ca este macabru#-o, dar din 45 de ani:((, am vazut doar 18 ani pensie de la el si chiar nu stiu ce detine, desi este o persoana publica.

unde as putea sa ma informez de aceste date
in momentul de fata chiar nu stiu daca e mort sau viu, daca mai traieste.
Discuție DIVORT
eu si cu sotia mea am decis ca sa divortam
avem o fata de 6 anisori
ea si-a gasit de lucru bine in Noua Zeelanda si am dus copilul la ea ca sa inceapa scoala acolo
ea este cea care vrea sa depuna divortul, dar nu poate depune personal si sa gindit ca sa o reprezinte avocatul ei, ca asa ia spus el. Se poate asta? Ca stiam ca trebuie depus personal fara a fi reprezentat
eu nu doresc ca sa depun divortul la tribunal ci sa il facem la notariat
ce spuneti de cum vrea ea si ce spuneti de cum vreau eu sa fac
astept un raspuns
va multumesc
vedeti natura lucrarii si daca va pune in pericol viata, actionati in judecata primaria
Sant un cetatean care, ca toata lumea am luat actiuni date de catre stat, numai ca eu nu am vazut decat o singura data ca sa imi trimita prin posta dividentele, care in valoare la timpul ala faceau doar de un pachet de tigari Viceroy. Asta se intimpla prin 1996 sau 1997. Am uitat ca sa mentionez ca am depus aceste actiuni la Borsec SA. Anul asta am fost la sediul lor si am fost anuntat de catre ei ca valoarea baniilor facuti de actiuniile mele nu acopera plata unei recomandate. In toti acesti 14 ani actiuniile mele sint o porcarie contabila facuta de cei de la Borsec!? Dupa cum stim au sponsorizat o gramada de spectacole ca sa isi faca reclama si fac in continuare si sint pe locul 1.
De la contabilitate de acolo am fost informat ca sint 2 feluri de actionari in acel SA.
Unii care sint amariti ca mine, si altii care beneficiaza in totalitate de banutii mei excrocand actele SA-ului
Doresc ca sa fiu ajutat cu un sfat, poate vreun avocat sa se sesizeze si sa cistigam bani frumosi de la acesti nenorociti din acest SA.
Astept oferte si in acelasi timp sfaturi, ca ele sint cele mai de pret.
Răspuns la discuția contract agent vanzari
buna seara
am fost director de vanzari, si va pot sfatui ca sa faceti angajari cu un salariu fix, la care sa platiti impozitele aferente sumelor
in cazul agentilor de vanzari, va dau un sfat, ca sa nu le lasa-ti cash pe mina din incasari
gasiti modalitati de plata bancara cu clientii
ce fel de afacere aveti!?
sint in pasul de a baga dosarul la casa de pensii si mi se cere demisia de la locul de munca
unde lucrez, am vrut ca sa-mi dea ceva de 4 ore, dar au spus ca nu au, si imi tot arunca o foaie tipizat ca sa-mi scriu demisia
ce trebuie ca sa fac!?
daca imi dau demisia, peurma sa nu se interpreteze la casa de pensii ca nu am vrut ca sa nu lucrez
eu vreau ca sa lucrez acele 4 ore, dar ma tot lovesc de necunoscute
ce sfaturi imi dati
apropo, cei la care lucrez nu au cum sa ma bage in somaj daca nu au loc de munca de 4 ore pentru mine!?
se poate ca sa ai si somaj si pensie de handicap grad 3!?