avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 751 soluții astăzi
Forum Activitate Valsymy

Activitate Valsymy

Am inteles,
multumesc pentru raspunsurile dvs.
Trebuie sa va prezentati la concurs pentru a ocupa postul, dupa pensionare altfel nu aveti cum.
Am termen la Judecatorie pentru ca am contestat clasarea unui dosar penal, eu fiind parte vatamata si doream sa stiu daca trebuie sa ma prezint la data respectiva sau se judeca in lipsa?
Multumesc.
Buna ziua,
Doresc sa deschid o actiune civila pentru a cere sa imi fie acordata bursa de merit gradul al 2 lea.
Precizez ca sunt student anul 3 al USAMVB, si la afisarea listelor cu burse eu nu am fost eligibil cu media 8.47, am facut contestatie dar a fost respinsa iar raspunsul a fost ca "nu mai sunt fonduri" pentru ca au fost prioritare bursele sociale...de precizat si ca la anul 2 ultima medie care a luat bursa a fost 8.35, iar la anul meu, anul 3 a fost 8.58,
Intrebarea mea este:
Ce șanse sunt in instanta sa obtin castig de cauza, avand in vedere regulamentul care spune ca sunt eligibili pentru bursa de merit gradul 2, studentii cu media intre 8.00 si 9.00.
Multumesc.
Răspuns la discuția Alocatia de stat pt elevi
Alocatia se primeste pina la virsta de 18 ani.
Se incadreaza la bursa sociala dar trebuie sa depuna actele doveditoare la Universitate unde invata.
Nu a fost rea intentie cu siguranta, pur si simplu se cer studii I.T iar cele doua facultati nu au nimic de a face cu studiile I.T, cursurile nu pot echivala diploma univeristara respectiva.
CONTRACT DE DONAŢIE

CU UZUFRUCT VIAGER

ŞI CLAUZĂ DE ÎNTREŢINERE
Buna ziua! aveti posibilitatea sa-i spuneti de exemplu " Vecini in Cartierul Soarelui" si ati rezolvat PROBLEMA
Ati depus plangere penala?