avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Activitate ionel62

Activitate ionel62

Girant fiind și executat silit cu poprire pe pensie ,plătesc suma toată, ce trebuie sa fac sa recuperez suma pe care am plati-o în locul titularului creditului.
În cazul executării silite cine face poprirea pe pensie ,- executorul sau creditorul
Dacă poprirea este făcută de executor se face tuturor giganților sau unuia ales de creditor știind ca să semnat renunțând la dreptul de discuții și dreptul de diviziune
Fiind girant,dacă semnez un angajament de plata degradeze pe ceilalți giranti de plata , este ca și cum as lua asupra mea obligația de plata?
Pot și cum sa contest o executare silita fiind girant la o persoana care nu a plătit, ținând cont ca ma executa silit doar pe mine ,cu toate ca mai este un girant care are venituri mai mari decât mine și deține apartament ca și mine are și doua mașini, amândoi semnând aceleași acte
Dacă executarea este în termenul de 15 zile în care se poate contesta, pot face legal donare părți mele de imobil , eu fiind divorțat .
Se poate face executare silita a unui imobil dacă la data executării sunt divorțat și nu a fost făcut partajul
În cazul popriri pensie cât se oprește din aceasta ,luând în considerare ca am și o rata în plata
Este legal sa execute doar un girant sau, CAR are obligația legala de a executa toți giranti
Sunt girant la o persoana ce nu a mai platit creditul la un C A R, Am primit plicul cu executarea silita, suma datorata este de 30000 ron , in aceasta executare mai sunt 2 giranti dintre care unul decedat. Intrebarea mea este care este primul lucru care se executa _ pensia sau bunurile imobile ,
executarea se face preferential sau la toti cei din executare
este bine daca semnez un angajament de plata
acest angajament este obligatoriu sa fie semnat de toti cei executati