avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Activitate crinarav

Activitate crinarav

Discuție dec 394
buna seara, am si eu o intrebare : declaratia 394 se poate depune prin posta cu scrisoare de recomandare.
multumesc.
buna seara, am si eu o nelamurire cu privire la prelungirea contractului de munca pe perioada determinata: concret de cate ori se poate prelungi si cate zile de proba?(e adevarat ca de 3 ori in intervalul de 36 de luni?)
va multumesc.
buna seara am si eu o intrebare: concediul medical se plateste daca salariatul este in perioada de proba?
va multumesc.
buna ziua, am o intrebare , daca: un c.m.i. isi suspenda activitatea pe o perioada de 4 luni, dar activitatea este preluata de catre alt medic, cum se procedeaza cu amortizarea mijloacelor fixe, cu plata utilitatilor (daca in contractul de comodat se specifica si preluarea cheltuielilor ,se pot factura ?)si cu ratele de la banca.
va multumesc.
buna ziua, am si eu o intrebare in ceea ce priveste suspendarea unui cabinet medical stomatologic, in situatia in care medicul a nascut si trece in concediul de crestere a copilului el trebuie sa isi suspende activitatea deci sa nu mai aiba venituri.In situatia asta trebuie inchis si contul bancar? O alta intrebare ar fi medicul pe care il imputerniceste sa ii tina locul ce acte ii trebuiesc, in situatia in care respectivul medic are si el un cmi (isi constituie punct de lucru,cu registru, chitantiere?).
buna ziua, am si eu o intrebare cu privire la: in situatia in care un cmi isi suspenda activitatea deoarece medicul pleaca in concediu de crestere a copilului cateva luni, dar imputerniceste pe alt medic sa functioneze pe cabinetul lui, in aceasta situatie cu salariatii ce se intampla?
va multumesc.
buna ziua, as vrea sa va intreb daca medicul unui cmi intra in concediu de crestere a copilului (nu este angajat) trebuie sa suspende activitatea poate imputernici al medic si cabinetul poate functiona mai departe?
va multumesc.
buna seara, vreau sa va intreb daca administratorul (medic) al unui cmi (nu este angajat) dar plateste contributii la casa de sanatate (in functie de venit) beneficiaza de concediu pre si post natal.
va multumesc.
Discuție concediere
buna seara am si eu o intrebare in legatura cu concedierea a 4 persoane, cum se poate face, in conditii nu prea complicate adica fara cercetari disciplinare sau anchete sau alte motivari.
multumesc.
Discuție angajare
buna seara, va rog sa-mi spune-ti daca o persoana poate fi angajata cu contract de munca pe durata determinata numai pentru o luna?
multumesc.