Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere Barou 2008
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere Barou 2008

Buna seara. Am si eu o nelamurire.
Este adevarat ca la urmatorul concurs de admitere in Barou, va fi un numar de locuri, sau se va desfasura ca pana acum?
Roxana Roxana, Consilier juridic
Andreea Lisievici a scris:

aishteruyo a scris:
pe de alta parte, DREPTATEA EXISTA IN TOT CEEA CE NI SE INTAMPLA, indiferent ca intelegem sau nu...

Nici pe departe... iar viata de instanta cred ca iti va arata asta din plin, in caz ca nu ai observat deja.

nu neg faptul ca voi ajunge candva sa zic ca sunt nedreptatit insa, sunt constient ca nu voi uita de existenta unei ratiuni in toate pe care, daca ajung sa blamez nu stiu ce situatie, nu o voi intelege. nu o voi intelege atunci! nu sustin ilegalitatile deloc!! chestiunea este ca multe legi (reguli in genere) sunt incorecte. atat vreme cat consider ceva drept corect voi respecta aceasta chiar si in lipsa unei legi. si viceversa! :hm: sunt multe de discutat....important este sa nu te stresezi.

vizavi de ilegalitati, legile au cam aparut din cauza ca oamenii nu mai erau capabili sa isi rezolve problemele. insa , aceasta este o alta discutie...
ContSters68084, utilizator
Vreau sa fac un memoriu catre UNBR.Solicit doar sa mi se corecteze CORECT o lucrare...Mai este cineva in aceasta situatie? Ati trimis pe fax sau personal?Spunea cineva ceva despre o actiune in instanta....
Multumesc anticipat!
Si eu sunt in aceiasi situatie si as dori sa stiu care sunt etapele de a depune un memoriu la U.N.B.R.si daca exista un termen anume .
danapopa88 a scris:

Vreau sa fac un memoriu catre UNBR.Solicit doar sa mi se corecteze CORECT o lucrare...Mai este cineva in aceasta situatie? Ati trimis pe fax sau personal?Spunea cineva ceva despre o actiune in instanta....
Multumesc anticipat!

Oana....... parca am vazut ca ai luat care e problema?
nu.....din pacate...eu sunt dana,nu oana....nickname..:)
trebuie sa facem tot ce putem pentru a ni se acorda notele pe care le meritam.
la UNBR se pot depune contestatii si luni. Se pot expedia si pe fax si se cere ulterior nr de inregistrare.Asta am aflat de la cei care au depus deja.Cu cat mai repede, cu atat mai bine!Succes!Poate de data asta vom reusi!Iar bucuria va fi cu mult mai mare, pentru ca s-a lasat asteptata!