Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... RECUPERATORI ILEGALI?
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

RECUPERATORI ILEGALI?

Buna ziua!
Pt inceput vreau sa va spun ca am o firma de transport care din cauza crizei economice nu a mai functionat!
Am ajuns in imposibilitatea de plata catre furnizori de motorina,care ulterior mi-au cerut insolventa!
Problema este urmatoare:Cel care mi-a vandut motorina a vazut ca nu o sa isi mai recupereze banii,deoarece masinile erau inchiriate,imobile sau altceva nu am nici pe mine nici pe firma,iar banii care mai trebuie incasati se duc la datooriile catre stat,si el nu mai primeste nimic,si acum si-a angajat recuperatori care ma tot suna si ma ameninta ca ma omoara,ca imi da foc la casa,ca imi ia copilul....1
Spuneti-mi va rog ce sa fac ca sa scap de ei?sa nu mai ameninte si viziteze!
Si daca mai vine la mine acasa ce sa fac?
Sa il chem inuntru si sa chem politia sau ce?
AJUTATI-MA VA ROG
Ion Luca Caragiale - Apelul la unire Apelul la unire de Ion Luca Caragiale Alegerea biurourilor definitive ale celor două adunări s'a făcut. La Senat s'a ales prezident d. C. Bozianu cu 33 voturi contra 23, la Cameră d. C. A. Rosetti cu 71 contra 42. Amândouă aceste alegeri ne dau aproximativ raportul voturilor de care guvernul ar putea dispune în chestiunea revizuirii. Guvernul are majoritatea absolută în amândouă corpurile legiuitoare:belay:; prin urmare, până la deschiderea chestiunii israelite, poziția lui este asigurată. Care va fi însă poziția guvernului roșu când se va pune pe tapet această chestiune ? Și mai întâi de toate cine o va pune ? După toate probabilitățile, guvernul nu are nici în Senat nici în Cameră două treimi, cari i-ar trebui pentru rezolvarea într'un sens sau în altul a cestiunii art. 7. Multe glasuri nu-i lipsesc, însă câte-i lipsesc nu le poate avea cu nici un preț, de oarece guvernul până astăzi s'a abținut dela rostirea unei păreri oarecare în cestiunea israelită. Este cu putință ca guvernul acesta, care posedează toate datele și elementele necesare în cestiunea israelită, care știe mai ...
:O Sunt ... greu de cap.....#-o
mergeti in audienta la seful politiei sau cautati la politia economica unde au un compartiment specializat in flagrante sesizati si ei se vor ocupa de flagrant .
Cereti sa realizeze flagrantul pe amenintare, santaj , ei urmand sa stabileasca procedura flagrantului pe baza banilor marcati ce dv. vi se cer sa le dati. Puteti cere punerea sub supraveghere a telefonului etc.
Daca lasati de azi pe maine si va tot plangeti, o sa fie mai greu. Asumati-va raspunderea sesizarii .
mult succes
eu cred ca ar fi bine sa il contactati pe Sorin Ovidiu Balan de la OTV sa inceapa o ancheta iar flagrantul ar trebui filmat cu camera ascunsa

sau si mai bine cu impact international, ar trebui sa postezi un articol cu tot ce s-a intamplat cu recuperatorii ilegali pe WikiLeaks
bossman, utilizator
faceti plangere la politie.