Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Norma de venit IT eliminata
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Norma de venit IT eliminata

In Arges normele de venit pe IT au fost eliminate ceea ce inseamna ca trebuie sa trecem in sistem real #-o
In alte judete s-a procedat similar?
Intr-adevar, a fost eliminata si sa fim fortati sa trecem la sistem real. Justificarea a fost ca norma de venit e pentru "persoane simple care nu sunt in masura sa tina contabilitate".
Dubios judetu asta Arges ... Din noile norme rezulta ca doar cei ce au norma 7200 "ramin" la norma de venit. Eu zic sa te mai interesezi, in lista noua pentru arges toate serviciile de acolo au norma de venit pe a doua jumatate a anului 2010 3600 RON. Toti cei ce aveau norma mai mare de 7200 au fost scosi de la norma de venit in Arges?!?
Apoi discriminare, numa persoane simple pot sa stea la norma de venit, astea complexe nu? :D
Popu, utilizator
Chestia e ca doamna de la Asistenta Contribuabili chiar avea un ton rautacios de genul "asa va trebuie".
Incearca asistenta contribuabili prin e-mail, vezi ce-ti zic acolo; spune-le eventual si ce ti-o zis centralista ...
Vezi ca au afisat astia din Arges normele de venit pentru 2011. Nu reusesc sa deschid xls-ul pus de ei, pare un zip nicidecum xls (sau ceva versiune mai noua de xls)