Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Norma de venit IT eliminata
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Norma de venit IT eliminata

In Arges normele de venit pe IT au fost eliminate ceea ce inseamna ca trebuie sa trecem in sistem real #-o
In alte judete s-a procedat similar?
Problema e cand pana faci contestatia ei o sa te oblige sa treci pe real (parca 15 ian e termenul pt declaratia 220). In Arges, cei din IT pe norma deja au fost trecut in sistem real. Singura scapare e inchiderea, viza flotant in alta localitate si deschidere acolo.
Au scos norma de venit si in Arad, pina in prezent sunt 3 judete ...
Nici in Braila nu se regaseste, asadar 4
Intrebare intrebatoare:
Au dreptul sa scoata dupa bunul plac unele activitati? Si cand anunta? Oamenii astia sunt chiar cretini ....
Au dreptul. Se pare ca deciziile astea se iau la nivel de judet. Singura solutia pe care am gasit-o pana acum e sa inchid PFA-ul si sa il deschid in alt judet, unde norma e inca valabila. Am inteles (la nivel de zvon) ca s-a mai incercat asta si in Ilfov dar a intervenit un senator direct interesat si au revenit asupra deciziei.
marius1975_2, utilizator