Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Norma de venit IT eliminata
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Norma de venit IT eliminata

In Arges normele de venit pe IT au fost eliminate ceea ce inseamna ca trebuie sa trecem in sistem real #-o
In alte judete s-a procedat similar?
Da, l-am vazut acum 2 zile. Nu include norma de venit IT. Am mai vorbit la finante Arges si mi-au confirmat ca cei cu norma de venit pe IT vor fi trecuti automat la sistem real.
Asta o sa fie in Arges sau pe toata tara?
Muta-te in Sibiu, acolo se pare ca mai exista PFA IT norma de venit
Mai e varianta IMM, parca s-a reintrodus impozitul 3% din CA pentru IMM-uri
Ia durere, in valcea norma de venit 65.000 RON ...
[ link extern ]
Popu, utilizator
Popu a scris:

Asta o sa fie in Arges sau pe toata tara?
Muta-te in Sibiu, acolo se pare ca mai exista PFA IT norma de venit
Mai e varianta IMM, parca s-a reintrodus impozitul 3% din CA pentru IMM-uri
Ia durere, in valcea norma de venit 65.000 RON ...
[ link extern ]

Norma de venit IT de la Valcea oricum era umflata (pe 2010 a fost 42000 RON, mai mare decat cea din Cluj sau Bucuresti), insa acum se pare ca au explodat cum se poate vedea la Valcea si Sibiu.
Marius pe un alt forum cineva centralizeaza normele de venit pentru 2011.
[ link extern ]
Din fericire deocamdata doar cei din Arges au scos norma de venit pentru servicii informatice (din pacate pentru tine). Nu ai neamuri in judetele limitrofe sa te muti cu PFA-ul?
Rectificare:
Se pare ca si cei din Brasov au eliminat norma de venit IT! Cel putin eu nu o regasesc...
[ link extern ]
Popu, utilizator
As avea in Timis, dar inca nu s-au publicat normele de venit acolo. PFA-ul poate fi mutat, sau trebuie inchis si redeschis?
marius1975_2, utilizator