Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... 2.10 alcool in sange
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

2.10 alcool in sange

la alcoolemie de 2,10 in sange la ce sa ma astept?
scap fara sa ajung dupa gratii ?
nu am cazierul patat
Mergeti si va angajati un avocat. Pentru alcoolemia asta nu este usor.
geo_host
cred ca era doar o parere a colegei noastre .... in linii mari cred ca ti s-a raspuns la problema ta :)
da si va multumesc mult
geo_host a scris:

chestia e ca am baut cele 2 pahare de vin cu 10-15 min inainte sa ma opreasca

Este imposibil ca in 10 ... 15 minute sa se ajunga la o asemenea alcoolemie.
Buna ziua!
Faptul ca nu aveti cazier este unul extrem de util.
Nivelul alcoolemiei insa...
In masura in care veti primi o pedeapsa sub 3 ani, aparatorul dvs. va putea cere cu succes aplicarea acesteia cu suspendare.
Important este sa va obtina cat mai putin pentru a va putea reabilita cat mai repede.
Cu stima,
av. Silviu Serban