Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... inregistrarea audio este proba?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

inregistrarea audio este proba?

Buna ziua ! Am fost le ITM si am depud o sesizare. Cineva m-a sfatuit sa merg la patron si sa cer in scris ca nu au de lucru pentru mine. M-a sunat contabila sa-mi spuna ca nu poate sa-mi dea in scris ca nu au nevoie de mine, sa stau linistita ca nu-mi desface contractul deoarece sunt insarcinata. Nu au comenzi ,deci sa stau acasa fara bani pentru ca momentan asta este situatia. Am inregistrat pe telefon tot ce mi-a spus . Credeti ca-mi foloseste la ceva? Va multumesc
Va multumesc pentru raspunsurile prompte.
Din pacate, inca nu am gasit dupa ce cod penal ne supunem. Internetul este plin de versiuni, variante...

(...completarile introduse prin Legea nr. 278 publicata in M.Of. nr. 601 din 12 iulie 2006....) acesta?
Cat mai multe cauze castigate!

Cu stima,
Eugen C
cad_eugen, utilizator
Stiu ca e usor pe langa subiect, dar...ma roade:
Un patron de magazin poate sa puna camere in magazin si sa inregistreze audio si video? (pentru a-si controla angajatii)
Stiu ca are nevoie de acceptul angajatilor, dar in rest?
E ok... de unde stiti ca e nevoie de acceptul angajatilor, ca eu nu stiu asta...
E nevoie sa ii instiintati.
Legea 677/2001
- problema mea este cu inregistrarile audio ca n-am gasit nimic relevant decat L51/91
Cum ziceam eu stiu ca e nevoie sa ii instiintati pe legea aia... POate ma lamuriti ca eu nu inteleg daca angajatul nu va da acordul, ce faceti?