Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere Barou 2009
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere Barou 2009

Stimati colegi , aveti cumva informatii in legatura cu sustinerea examenului de admitere in Barou-2009?

Multumesc anticipat ;);)
dar...daca mie nu a vrut/putut sa-mi spuna nimic oficial,
Body tu de unde stii?
e o informatie credibila?
o putem lua de buna si sa ma "panichez" deja?
sau sa-mi permit inca un weekend de "ignorance is bliss"?
:((
ma poate ajuta si pe mine cineva cu o informatie referitor la Statutul profesiei de avocat? Am gast urmatoarele hotarari de modificare: 10 / 2007, 6 / 2008, 418 / 2008, 449 / 2009 si 519 / 2009.
Va rog din suflet sa imi spuneti daca mai sunt si altele ca deja m-am zapacit cu Statutul asta. :)
Cat despre data examenului, Dumnezeu sa ne ajute!#-o:((
marza_alexa, utilizator
M-as mira sa reduca tematica.Partea proasta e ca se cere f multa materie intr-un timp atat de scurt, partea buna e ca acelas timp il avem toti!#-o
puteau macar sa astepte sa termine cei de la inm...daca tot vor septembrie....dar in fine.....
cat de avansati sunteti cu materia?...eu is pe la succesiuni....peste vreo 2 zile trec la procedura civila.....ma tot gandesc ca in cazul cel mai fericit imi ajunge timpul sa citesc materia de 2 ori...:hammer:....asa ca ce rost are sa ma duc cu materia citita de 2 ori?...ca sanse nu prea cred ca exista.....:((...mult spor
prima conditie sa luam examenul e sa ne prezentam :D
asa ca...be there!!