avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere Barou 2009
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere Barou 2009

Stimati colegi , aveti cumva informatii in legatura cu sustinerea examenului de admitere in Barou-2009?

Multumesc anticipat ;);)
dar...daca mie nu a vrut/putut sa-mi spuna nimic oficial,
Body tu de unde stii?
e o informatie credibila?
o putem lua de buna si sa ma "panichez" deja?
sau sa-mi permit inca un weekend de "ignorance is bliss"?
:((
ma poate ajuta si pe mine cineva cu o informatie referitor la Statutul profesiei de avocat? Am gast urmatoarele hotarari de modificare: 10 / 2007, 6 / 2008, 418 / 2008, 449 / 2009 si 519 / 2009.
Va rog din suflet sa imi spuneti daca mai sunt si altele ca deja m-am zapacit cu Statutul asta. :)
Cat despre data examenului, Dumnezeu sa ne ajute!#-o:((
Ultima modificare: Joi, 2 Iulie 2009
marza_alexa, utilizator
M-as mira sa reduca tematica.Partea proasta e ca se cere f multa materie intr-un timp atat de scurt, partea buna e ca acelas timp il avem toti!#-o
puteau macar sa astepte sa termine cei de la inm...daca tot vor septembrie....dar in fine.....
cat de avansati sunteti cu materia?...eu is pe la succesiuni....peste vreo 2 zile trec la procedura civila.....ma tot gandesc ca in cazul cel mai fericit imi ajunge timpul sa citesc materia de 2 ori...:hammer:....asa ca ce rost are sa ma duc cu materia citita de 2 ori?...ca sanse nu prea cred ca exista.....:((...mult spor
prima conditie sa luam examenul e sa ne prezentam :D
asa ca...be there!!

Alte discuții în legătură

Admitere barou 2011 jason jason Am creat acest nou topic, chiar de pe acum, deoarece sunt direct interesat de examenul de admitere in Barou, ce va avea loc la anul, insa nu cred ca sunt ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2010 Madalina Pandaru Madalina Pandaru Buna ziua! Am extras de pe unbr.ro tematica pentru concursul de admitere (stagiari). Imi poate spune cineva care sunt cele mai adecvate manuale de pe care ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2013 sliv sliv Buna ziua, O intrebare: se da examen admitere barou in ianuarie/februarie 2013 daca (sau nu neaparat) nu iau examenul de acum peste 15% din ... (vezi toată discuția)