Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ucidere. La ce pedeapsă ne-am putea aștepta?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ucidere. La ce pedeapsă ne-am putea aștepta?

este vorba de concubinul meu m-am combinat cu el dar eram si casatorita exista deja un divort intre mine si fostul sot fostul sot a inceput sa-l ameninte nu ne dadea pace seara de seara batea la gemul nostru a facut scandaluri in repetate randuri a venit si politia afara in repetate randuri la si lovit pe concubin a obtinut si un certificat medico legat certurile astea a tinut 1 an si.. cu tot cu plangeri la politie . Intr-o zi concubinu a pornit la lucru iar afara il astepta fostu sot a aruncat cu pietre dupa concubinu si la prins a 3 oara in cap el s.a oprit concubinu si a strigat la el sa inceteze intre timp el fostu sot a mers catre el a scos un cutit si concubinu a avut cutit la el ca lucra la abator iar concubinu la impuns mai repede sub brat fostu sot a decedat concubinul a fost arestat a stat 3 luni in arest ca nu avea avocat dupa ce am angajat un avocat a obtinut arest la domiciliu iar acuma se afla in dezbatere inca va urma judecata . Cam la ce pedeapsa ne.am putea astepta?? . si am uitat sa zic ca cutitul concubinului nu a fost gasit dar unul a lui fostu sot dar si pe ala exista amprente de a lui concubinu . Eu intre timp am obtinu si un ordin de interdictie sa nu se apropie de casa noatra 200m scria in ordinu de interdictie .
cum a putut concubinu sa.l injunghie cand a dat sa.l loveasca pe concubin el sa aplecat respigandui mana si la injunghiat sub brat, dupa fostul sot si atuncea a vrut sa.l atace dupa fost sot s.a mai plimbat vreo 10 minute degeaba iam zis sa stea salvarea a ajuns dupa 25 de minute desi era spitalul la 200 m
Pai atunci de ce nu se gaseste cutitul concubinului? L-a aruncat undeva? A incercat sa ascunda crima? Si asta conteaza.
el nu s.a intors sa.l injunghie ci fostul sot a mers catre el incepand sa,l loveasca dupa a scos primu cutitu dupa a scos concubinu cutitul
Am inteles, sper sa nu aiba probleme persoana ramasa in viata. Pana la urma a tot incercat, politia nimic, fostul nu se linistea ba mai rau a scos arma alba la el amenintandu-i viata
Probabil daca era si el injunghiat "dadea" mai bine in fata legii Romaniei, ca din pacate asa este
Nu toata lumea invata arta de a-ti apara viata astfel incat sa fii in limitele legale. Totusi, el nu a aruncat cu pietre si i s-a intors favoarea cu cutitul...sau fostul nu a atacat cu cutitul iar concubinul a raspuns cu pistolul
cutitul concubinului a fost aruncat la cam 50 m de la fata locului ca el a mers la munca dupa aia , dupa 6 luni nedormite aproape ca fostul sot mereu era la geam ca era ziua noapte statea la geam ba se urca pe pervaz se uita ce facem noii in casa de doua ori nea spart geamurile nu aveam liniste chiar deloc nici noapea nici ziua politia il lua de sub geam il ducea la sectie ii facea amenda dupa el se intorcea inapoi sub geamul nostru si is continua programul de a bate la geam de se auze pana la etajul 4
o fata27, utilizator