Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Iubitul mă bate regulat ori de câte ori se ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Iubitul mă bate regulat ori de câte ori se enervează sau are chef. Sunt disperată, nu mai știu ce să fac!

Bunz ziua ,

Situatia mea e mai dificila , chiar nu stiu ce sa mai fac ! Am un iubit care ma bate de fiecare data cand se enerveaza sau are chef , uneori cu urme alte ori imi da in cap sau peste fata - fara semne. Nu am scost nici un certificat medico legal ca sa pot dovedi ca sunt agresata. Am doar cateva poze. De cate ori ii spun sa ma lase in pace ca nu mai vreau sa fiu cu el ca m am saturat iar ma loveste si ma face in toate felurile. Nu mai stiu ce sa fac! La parinti nu pot sa merg pt ca starea lor de sanatate nu este foarte buna si nu vreau sa i stresez.
Sunt disperata , nu mai stiu ce sa fac!
Manuela Rășină, administrator
Nu vreau sa fiu inteleasa gresit , nu fug de responsabilitatea de a creste propriul copil . Am facut mereu si o sa fac intotdeauna cum este mai bine pt ea !
Am spus si mai sus , nici un gest de agresiune nu a fost facut in fata copilului , nici macar verbale. Se poarta asa cu mine doar cand sunt singura ! Stie foarte bn cand copilul e la scoala sau la parinti. Daca se enerveaza si copilul este in casa , pleaca .....revine cand sunt singura si mi primesc '' rasplata ''. Dar nici nu vreau sa intre copilul meu prea mult cu el , ma gandesc ca aceasta abtinere a lui e pentru moment .
Nu locuim impreuna definitiv , vine cand are chef pleaca cand are chef . Asta inseamna si la ora 2 00 si la ora 14 00.
Eu imi doresc doar sa ma lase in pace , eventual sa si faca alta relatie si sa ma lase pe mine in pace sa traiesc linistita!
Nu stiu cat experienta aveti dv cu asa cev, dar eu am... Asemenea specimene, ales si cu alte antecedente mai mult sau mai putin similare, sunt un adevarat pericol! Daca veti reciti cu atentie, veti vedea ca doamna specifica la un moment dat, ca batausul "a avut grija" sa nu o loveasca sau se poarte urat niciodata de fata cu copilul!..
Ce denota asta ?! Ca este perfect constient ca nu e ok ceea ce face, si mizeaza pe slabiciunea fizica si psihica a femeii mama!!
Puteti "garanta" dvs ca acest ins violent nu va face in viitor ceva si mai grav, Doamne fereste ???! Nu cred! deci locul lui este acolo, separat de oamenii normali - si ideal ar fi sa fi si testat psihologic si psihiatric, si luate toate masurile ce se impun, in functie de reultatele testarii!!
Daca nu este izolat de aceasta mama disperata si de societate, costurile de mai tarziu, daca face alte nemernicii. vor fi mult mai mari decat trimiterea lui acolo unde ii este locul!
Mama si copilul trebuie sa isi refaca viata, si sa aiba parte de liniste si mai apoi de un partener corect, loial si care sa o aprecieze corespunzator pe mama si copilul ei!
Stimata utilizatoare, chiar credeti ca sunteti singura persoana care trece sau a trecut prin asa ceva?!?
Regret dar trebuie sa va informez ca statisticile ne spun ca pe aceasta planeta in fiecare secunda un milion si jumatate de femei sunt agresate de "iubitii" corespunzatori.

Deci, va rog sa credeti ca toti cei de pe site care au contribuit la dezvoltarea spetei au inteles prin ce treceti.
In acelas timp stim ca palmele dor, dar si ca pumnii lasa vanatai, trasul de par lasa urme rosii pe pielea scapulara, etc... .
Deci, atata timp cat nu va hotarati sa va duceti sa va scoateti un certificat ML dupa fiecare agresiune, atata timp cat nu faceti inregistrari si nu strangeti probe materiale de agresiune, atata timp cat nu schimbati yala si blindati usa, atata timp cat nu depuneti plangere si nu cereti o ordonanta de protectie nu faceti decat sa incurajati bruta.
Cand va vorbesc de demnitate actuala va vorbesc si de faptul ca dupa bataie impartasiti asternutul si totul este bine si frumos, nu ne ramane decat reancepem, pana cand?!?
Ori, la "pana cand?!?" dvs trebuie sa stiti sa raspundeti, bruta nu are nici o problema de constiinta, el isi imbraca pantalonii si revine cand ii vine cheful.

Daca fugiti, presiunea va fi transferata pe cei cunoscuti, pe parinti, pana cand unul nu va mai suporta si ciclul/circul va reancepe.

Din experienta pot sa afirm ca astfel de indivizi sunt "curajosi" numai in fata femeilor in stare de slabiciune, in momentul in care veti deveni o femeie care va sti sa-si apere propriile valori prin mijloacele legale la dispozitie va pune coada pe spinare.

Ar fi bine sa va faceti o introspectie, luati-va 2 zile de concediu, lasati copilul la parinti, luati o camera intr-o pensiune (mai indepartata, Frasin de ex.), mergeti SINGURA si faceti un efort de memorie.
Aduceti-va aminte cum erati si cum va simteati inainte de a face cunostinta cu individul, ce va lipsea si ce aveati.
Comparati situatia dinainte cu cea actuala.
Va simteati singura? OK, dar faptul ca ati gasit o bruta bine facuta arata ca aveti destul sex appeal pentru a va gasi un barbat normal, deci, maine, cu un pic mai mult discernamant va veti gasi un adevarat iubit.
Nu uitati, francezul spune nu numai: "mai bine singur decat prost acompaniat" dar si " la fiecare picior incaltare pe masura" (a doua citatie este malicioasa, poate avea mai multe interpretari).
Demos, utilizator
Buna seara,

Va rog sa ma contactați in privat. Am o rezolvare pt problema pe care o veti si va fi in favoarea dumneavoastră. Definitiva!
Multumesc.

DoarOFata a scris:

Nu vreau sa fiu inteleasa gresit , nu fug de responsabilitatea de a creste propriul copil . Am facut mereu si o sa fac intotdeauna cum este mai bine pt ea !
Am spus si mai sus , nici un gest de agresiune nu a fost facut in fata copilului , nici macar verbale. Se poarta asa cu mine doar cand sunt singura ! Stie foarte bn cand copilul e la scoala sau la parinti. Daca se enerveaza si copilul este in casa , pleaca .....revine cand sunt singura si mi primesc '' rasplata ''. Dar nici nu vreau sa intre copilul meu prea mult cu el , ma gandesc ca aceasta abtinere a lui e pentru moment .
Nu locuim impreuna definitiv , vine cand are chef pleaca cand are chef . Asta inseamna si la ora 2 00 si la ora 14 00.
Eu imi doresc doar sa ma lase in pace , eventual sa si faca alta relatie si sa ma lase pe mine in pace sa traiesc linistita!

Aveti perfecta dreptate, deși mesajul poate fi interpretat mai dur chiar va dau dreptate.
La IML se scoate certificat și fără semne?
Știu ca foarte multe femei trec prin asta și nu sunt singura, dar nu mi doresc sa ajung una care se complace la aceasta situație.
Probabil faptu ca nu știe nimeni de situația mea, toti cred ca sunt ok, cum am fost mereu, ma face sa ma retrag în mine și sa mi se para o situație de nerezolvat.
Va mulțumesc încă odată pt tot ce ați scris
Manuela Rășină, administrator