Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Iubitul mă bate regulat ori de câte ori se ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Iubitul mă bate regulat ori de câte ori se enervează sau are chef. Sunt disperată, nu mai știu ce să fac!

Bunz ziua ,

Situatia mea e mai dificila , chiar nu stiu ce sa mai fac ! Am un iubit care ma bate de fiecare data cand se enerveaza sau are chef , uneori cu urme alte ori imi da in cap sau peste fata - fara semne. Nu am scost nici un certificat medico legal ca sa pot dovedi ca sunt agresata. Am doar cateva poze. De cate ori ii spun sa ma lase in pace ca nu mai vreau sa fiu cu el ca m am saturat iar ma loveste si ma face in toate felurile. Nu mai stiu ce sa fac! La parinti nu pot sa merg pt ca starea lor de sanatate nu este foarte buna si nu vreau sa i stresez.
Sunt disperata , nu mai stiu ce sa fac!
Manuela Rășină, administrator
Nu am buton de Raspunde. Am doar Citeaza. Am sters din text.
Nu vinde apartamentul, nu fugi. In locul tau as face plangerea la politie si as schimba iala, sa nu mai poata intra in casa. In acelasi timp, inceteaza sa ii mai oferi reactii, de orice fel. Te prefaci ca nu ai niciun fel de traire, nimic si invata sa fii neinteresanta, sa ii raspunzi in 2 peri, fara reactii. Nu la misto, nici indiferenta, ci pur si simplu fara sa ai reactii emotionale. Citeste despre metoda grey rock.
Trebuie sa preiei controlul asupra vietii tale acum. Alternativa e moartea.

DoarOFata a scris:

As vrea sa mai aduc câteva lămuriri pt ca simt ca oamenii au modificat puțin povestea.
Nu este tatăl copilului meu, sunt divorțată de câțiva ani și am început o relație cu acest...
-Apăsați, vă rog, pe Răspunde, nu pe Citează când vreți să publicați un nou mesaj. Mulțumesc-

Incepeti prin a schimba yala si cand vine la usa, chemati politia. Puteti sa il anuntati dinainte.
Luati-va si un spray cu piper pt sitiatia in care va prinde pe strada.
Atunci va sugerez sa schimbați yala.
,nu va avea cum sa mai intre.Daca intra forțat chemați poliția.O va pati pe loc pt ca a intrat cu forta intr o propietate privata

DoarOFata a scris:

@Psihosex
Casa este a mea, copilul nu este al lui. Cheia este la el de pe vremea când totul era ok.

@angi84
Mulțumesc foarte frumos pt mesajul tău!

Zuza13, utilizator
Chiar si consilierea psihologica este foarte utila deoarece dvs suferiti acum o trauma psihica, in mod special. Traumele fizice vor trece, dar cele psihice mult mai greu si vor lasa rani adanci atat dvs cat si fiului dvs.

Puteti incerca la institutiile sau fundatiile care se ocupa de violenta domestica. Va las mai jos lista acestora. Acestia va pot ajuta atat pentru adapost, cat si pentru consiliere.
Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Iaşi – 0232 214972 / pentru urgenţe – 0232 983 (gratuit, nonstop)
Centru social pentru ocrotirea femeilor victime ale violentei domestice Iasi – adapost, consiliere – 0232 474800, 0232 983
Direcția de Asistența Comunitara – adapost, consiliere – 0232 206344
Fundatia Hecuba – adapost pentru mame cu copii – 0332 424672
Fundatia Societatea de Psihoterapie si Interventie Psihosociala “Catarsis” – consiliere – 0232 276144
Centrul de Mediere si Securitate Comunitara – consiliere – 0232 252920
Alexandru Andreescu, utilizator

Pot risca sa mi se ia copilul pt ca iau parte la asemenea evenimente sau poate ca sunt în depresie?
Alexandru Andreescu a scris:

Chiar si consilierea psihologica este foarte utila deoarece dvs suferiti acum o trauma psihica, in mod special. Traumele fizice vor trece, dar cele psihice mult mai greu si vor lasa rani adanci atat dvs cat si fiului dvs.

Puteti incerca la institutiile sau fundatiile care se ocupa de violenta domestica. Va las mai jos lista acestora. Acestia va pot ajuta atat pentru adapost, cat si pentru consiliere.
Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Iaşi – 0232 214972 / pentru urgenţe – 0232 983 (gratuit, nonstop)
Centru social pentru ocrotirea femeilor victime ale violentei domestice Iasi – adapost, consiliere – 0232 474800, 0232 983
Direcția de Asistența Comunitara – adapost, consiliere – 0232 206344
Fundatia Hecuba – adapost pentru mame cu copii – 0332 424672
Fundatia Societatea de Psihoterapie si Interventie Psihosociala “Catarsis” – consiliere – 0232 276144
Centrul de Mediere si Securitate Comunitara – consiliere – 0232 252920