Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Iubitul mă bate regulat ori de câte ori se ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Iubitul mă bate regulat ori de câte ori se enervează sau are chef. Sunt disperată, nu mai știu ce să fac!

Bunz ziua ,

Situatia mea e mai dificila , chiar nu stiu ce sa mai fac ! Am un iubit care ma bate de fiecare data cand se enerveaza sau are chef , uneori cu urme alte ori imi da in cap sau peste fata - fara semne. Nu am scost nici un certificat medico legal ca sa pot dovedi ca sunt agresata. Am doar cateva poze. De cate ori ii spun sa ma lase in pace ca nu mai vreau sa fiu cu el ca m am saturat iar ma loveste si ma face in toate felurile. Nu mai stiu ce sa fac! La parinti nu pot sa merg pt ca starea lor de sanatate nu este foarte buna si nu vreau sa i stresez.
Sunt disperata , nu mai stiu ce sa fac!
Manuela Rășină, administrator
Ati scris foarte multe, dar O SINGURA CHESTIE NU ATI CLARIFICAT! A cui e casa unde stati, ce statut are ?! Si alta, de ce nu ati inregistrat cu telefonul atatea violente ???! Din presa de mai demult, cica foarte multe femei au pus mana pe sucitor sau altceva si s-au aparat, cand au fost batute si apoi au chemat politia.. Daca v-ati fi aparat serios macar o data, si statea cu o mana in ghips o luna, plus ordin de restrictie sub amenintarea inchisorii, eu cred ca se rezolva demult!..
Dar fiind moale el a prins curaj, si uite unde s-a ajuns...
Luati legatura urgent cu doamna care s-a oferit sa va ajute si rezolvati odata situatia!
La magazinele cu articole de vanatoare si pescuit se gasesc spray-uri de autoaparare Legale, cu numai 14 lei.. Luati-va unul pentru orice eventualitate, mai ales ca sunt bune si contra cainilor vagabonzi!
Succes, si tineti-ne la curent!
in ce zona stati in iasi ?
Draga tanara doamna. Din pacate pe la noi la Moldova barbatii isi cam fac de cap cu femeile cum vor ei, si in acelasi timp isi bat joc de ele. Deja l-ai suportat prea multa vreme, si mai aveti si un copil impreuna. Daca e baiat, va fi foarte greu sa scapi de un asemenea ingamfat. Banuiesc ca si bea de le stinge. Singura solutie e sa depui actele legale si sa-ti iei doar strictul necesar cu tine si sa dispari. impreuna cu copilul unde vedeti cu ochii dar nu la mama si la cunostinte. Ia-ti avocat pt ca un asemenea individ brutal poate deveni criminal si nu vrei sa-ti lasi copilasul pe mana lui…. Trebuie sa devii foarte puternica si sa dispari pur si simplu. Doar avocata sa tina legatura cu organelle de ordine si familia. Ca si cum ai pleca in strainatate. Ai putea sa lasi sa se raspandeasca zvonul asta, atentie, numai dupa ce ai disparut. Cineva sa schimbe yala de la usa, si sa evacueze temporar lucrurile in alta parte, fara stiinta lui.
Daca casa e a lui, cam greu. Oricum, trebuie sa lasi totul in urma si sa te muti in alt oras, cat mai departe de el. Transilvania ??? si fereste-te de astfel de "prieteni" in viitor.
Succes. Pt partea legala te vor sfatui administratorii site-ului.
Sa nu-ti para rau, si eu am trecut odata tare de demult prin ceva asemanator, doar ca "dansul" era sot si nu era certat cu legea. Doar cu nevasta. In ignoranta lui majestica, isi imagina pesemne ca pe mine ma strange de gat (ma omoara) si ramane cu apartamentul meu gata mobilat si gaseste el o alta proasta sa aiba grija de fetita mea (si a lui dar atunci era doar copilul meu ca era fata, nu baiat). Scapa de el odata! Copilul va fi fericit sa nu-l mai vada si va inflori pe zi ce trece fara batai si certuri permanente …
Eu am alta conceptie. Nu tu trebuie sa pleci. Sa plece ala care greseste. Nu sunt de acord cu fuga. Ea trebuie sa il faca pe el sa iasa complet din viata ei.

Motanulnou a scris:

Draga tanara doamna. Din pacate pe la noi la Moldova barbatii isi cam fac de cap cu femeile cum vor ei, si in acelasi timp isi bat joc de ele. Deja l-ai suportat prea multa vreme, si mai aveti si un copil impreuna. Daca e baiat, va fi foarte greu sa scapi de un asemenea ingamfat. Banuiesc ca si bea de le stinge. Singura solutie e sa depui actele legale si sa-ti iei doar strictul necesar cu tine si sa dispari. impreuna cu copilul unde vedeti cu ochii dar nu la mama si la cunostinte. Ia-ti avocat pt ca un asemenea individ brutal poate deveni criminal si nu vrei sa-ti lasi copilasul pe mana lui…. Trebuie sa devii foarte puternica si sa dispari pur si simplu. Doar avocata sa tina legatura cu organelle de ordine si familia. Ca si cum ai pleca in strainatate. Ai putea sa lasi sa se raspandeasca zvonul asta, atentie, numai dupa ce ai disparut. Cineva sa schimbe yala de la usa, si sa evacueze temporar lucrurile in alta parte, fara stiinta lui.
Daca casa e a lui, cam greu. Oricum, trebuie sa lasi totul in urma si sa te muti in alt oras, cat mai departe de el. Transilvania ??? si fereste-te de astfel de "prieteni" in viitor.
Succes. Pt partea legala te vor sfatui administratorii site-ului.