avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 894 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Avocatul Poporului Vs. Sistemul medical din Romania in ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Avocatul Poporului Vs. Sistemul medical din Romania in cauza COVID-19 pe motiv de verificare a existentei sau inexistentei torturii in spitalele COVID

Mai multe spitale COVID, monitorizate de Avocatul Poporului pentru a se stabili daca a existat sau nu tortura in aceste spitale, este un subiect care mie imi pare extrem de controversat.

[ link extern ]

[ link extern ]


Aveti aici raspunsul lui Arafat:

[ link extern ]

In toate statele tratamentul a fost in genere de acelasi fel, cu precizarea ca in Romania mie imi pare cu mult mai uman.

Faptul ca au fost izolati si ca era necesar a nu se avea contact cu cei infectati cu COVID-19 a fost ceva necesar intr-o societate democratica.
Riscul de infectare a medicilor si a cadrelor medicale era atat de ridicat incat nu exista alta solutie.

Voi ce parere aveti?
Ultima modificare: Luni, 15 Iunie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Cel mai recent răspuns: Manuela Rășină , administrator 08:30, 21 Iulie 2020
Va uitati prea mult la A3, RTV si alte asemenea tonomate.

latka a scris:

Va uitati prea mult la A3, RTV si alte asemenea tonomate.


Nu, toate televiziunile transmit la ordin scris si iau si bani pentru asta.
Nici pe vreamea lui Ceausescu nu se dadeau in scris ordinele de difuzare program TV, aia dadeau telefon si ziceau ce tre' transmis.
Acum se da in scris.
Aici s-a ajuns cu "demoncratia" si libertatea presei.

Cred ca si Orwell se invarte in mormant...nici macar el nu s-a imaginat ca se poate ajunge intr-o situatie asa de grava.
Imi aratati si mie ordinul ala ? Sau e vreun secret ?
Nu comparati cu perioada de dinainte de '89, nu sunt sigur ca ati trait-o, cel putin nu cum am trait-o eu. Am avut tangenta cu presa in acele vremuri.

Lasati-l pe Orwell in pace, simplul fapt ca puteti scrie aici tot ce va trece prin cap e un argument care va contrazice imediat.


latka a scris:

Imi aratati si mie ordinul ala ? Sau e vreun secret ?
Nu comparati cu perioada de dinainte de '89, nu sunt sigur ca ati trait-o, cel putin nu cum am trait-o eu. Am avut tangenta cu presa in acele vremuri.

Lasati-l pe Orwell in pace, simplul fapt ca puteti scrie aici tot ce va trece prin cap e un argument care va contrazice imediat.


Ati auzit de INSTRUCŢIUNEA nr. 4 din 25.06.2020 ?

Inclusiv dl Cristoiu a descris foarte pertinent problema:

[ link extern ]

Concluzia e clara oricum de dinainte: atata timp cat s-a dat ordin de inchidere de site-uri si televiziuni nu se mai poate vorbi de libertatea preseri, ci de opresiune politica.

Si daca tot afirmati ca aveati legaturi cu presa pe vremuri, nu uitati ca un jurnalist nu este cineva care raporteaza mai departe ce ordona conducerea.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Macar ati citit instructiunea ? In esenta spune cu totul altceva decat Cristoiu. Nu e vorba de nici un ordin sau opresiune. Ma miram sa fie altceva, stiripesurse.ro e un site de dezinformare recunoscut, e un tonomat din gama A3, RTV, de fapt tine tot de ei.
[ link extern ]

Nu stiti dvs. ce insemna jurnalist inainte de '89. Pe atunci un jurnalist trebuia sa disimuleze mult in text, ca acel articol sa poata aparea.

Alte discuții în legătură

Testarile domnului dr. streinu cercel si a doamnei primar firea CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Mie imi pare o masura foarte utila. Voi ce parere aveti. Gandesc bine pentru ca vin doctorii la scara blocului si nu merg oamenii la.spital. Ar.fi fost ... (vezi toată discuția)
Covid-19. a emis cineva vreo opinie cu privire la momentul in care se va finaliza infectarea cu covid-19 in romania? CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Desi numarul infectarilor au scazut apar, zilnic noi infectari si se pare ca se va intinde foarte mult in timp aceasta ... (vezi toată discuția)
Masti de protecție cu nanofibre anti-covid 19 unde se găsesc ... CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Masti de protecție cu nanofibre Anti-COVID 19 unde se găsesc de cumpărat? Știe ... (vezi toată discuția)