Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Cum renuntam la fumat?
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Cum renuntam la fumat?

Nu stiu altii cum sunt, dar eu, cand ma uit la mine si vad ca nu ma pot lasa de fumat....ma apuca disperarea!
Voi cum ati facut?
Ce ati auzit de la altii?
Sa nu-mi spuneti de vointa, ca ma aruncati si mai tare in depresie.....
Aplauze pentru @hoinarescu=D>=D>=D>
Eu oricat de mult am hoinarit, n-am gasit/stiut de cartea lui Allen Carr!!
Este o senzatie de nedescris, atunci cand descoperi ca cineva pe planeta gandeste si actioneaza identic si culmea...mai si scrie cum a facut!!
Nu sunt invidios, din contra , consider confirmarea ca pe o lauda "calificata"
Urati-mi succes in lupta cu ...restul familiei care inca mai fumeaza.Eu inca n-am reusit sa-i conving dar poate cu ajutorul cartii... cine stie!!
Cartea o gasiti aici:
[ link extern ]

Later edit
Azi este a 17-a zi de cand nu am fumat. Sunt super ok, parca n-as fi fumat in viata mea! Nu pot sa cred ca sunt eu aceea .....
elga50, moderator
Te felicit din :love: :)

UIte ce bine imi prinde acum ca m-am lasat de fumat... sunt operata si daca inca eram fumatoare, trebuia sa se ia masuri inainte de operatie...dar si dupa.. Am vazut ce pateau cele care erau fumatoare...
Iti doresc sanatate si sa te faci repede bine!.....:)

Apropos de "ce bine-mi prinde ca m-am lasat de fumat"! Ma gandeam mai deunazi ce ar fi trebuit sa indur pe frigul asta ca sa fumez o tigara! Am deja 5 saptamani:yeah:
elga50, moderator
Felicitari elga pentru realizare
Succesul tau ar trebui sa determine si alti dependenti ,sa incerce sa scape de acest viciu
Atentionarea.printre altii / altele, imi este si mie adresata !