avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Muzica & Film
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Muzica & Film

Sunt melodii ce rezista in timp fara filmul care le-a lansat sau filme ajunse celebre si datorita coloanei sonore. Mi-ar placea sa postam aici astfel de exemple de piese muzicale
For the Love of a Princess -Braveheart
[ link extern ]

It's Not Goodbye - Sweet November
[ link extern ]


Kung Fu - Theme music. David Carradine.

[ link extern ]

Kung Fu (1972-1975) este un serial de televiziune american, care a jucat David Carradine. A fost creat de Ed Spielman, regizat si produs de Jerry Thorpe, și dezvoltat de către Herman Miller.
Kung Fu urmareste aventurile unui calugar Shaolin, Chang Caine Kwai (interpretat de David Carradine ca adult, Keith Carradine ca adolescent și Pera Radames ca baietel), care calatoreste prin America Old West inarmat numai cu talentul său în arte marțiale, in cautarea fratelui său vitreg, Danny Caine.
[ link extern ]
SORTILEGIO DE AMOR-IL DIVO
THE MASK - Coco Bongo Jim carrey
[ link extern ]
The Age of Stupid (2009)

[ link extern ]

O ficţiune bine documentată, The Age of Stupid confruntă spectatorul cu posibilele consecinţe ale schimbărilor climatice. Aflat în viitor, trăind în lumea devastată a anului 2055, personajul principal, interpretat de actorul nominalizat la Oscar, Pete Postlethwaite, priveşte imagini ale lumii din 2008.
[ link extern ]

The Tudors Soundtrack - Henry and Anne

Alte discuții în legătură

Dreptul de folosire al domeniului Bogdan V Bogdan V Buna ziua, Daca firma are un domeniu www rezervat pe un an de zile prin plata facturii catre firma de hosting, este posibil ca o firma straina, din China de ... (vezi toată discuția)
Trimis comisiei eu, va rog fiti de partea dreptatii si promovati-l, prieteni juristi amy_pilot amy_pilot Sirs, I address this to you as I am a young proffessional citizen in the country which has been selected to reach the EU commission the ... (vezi toată discuția)
Prelungire viza de sedere DDDAMORE DDDAMORE I am writing this question in English and offering a Google Translated version of the same question immediately following: [i]I-am scris această întrebare ... (vezi toată discuția)