Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Cum renuntam la fumat?
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Cum renuntam la fumat?

Nu stiu altii cum sunt, dar eu, cand ma uit la mine si vad ca nu ma pot lasa de fumat....ma apuca disperarea!
Voi cum ati facut?
Ce ati auzit de la altii?
Sa nu-mi spuneti de vointa, ca ma aruncati si mai tare in depresie.....
Asta cu tigarile date cuiva e un moment foarte important, un fel de eliberare din "ghearele inclestate ale dusmanului" :)

Fiul meu, cand s-a lasat de fumat, il trimisese pe baiatul lui la butic sa-i ia 2 pachete de tigari. A apucat sa fumeze vreo 10 din primul si apoi, cu multa revolta in sine (lua un medicament special antifumat, dar mai avea mult de luat din tratament) a mototolit pachetul cu tigari cu tot si l-a azvarlit pe fereastra....Pe al doilea l-a luat nora-mea si l-a fumat.... :) De-atunci nici ca a mai pus gura pe tigari...Fuma 3 pachete pe zi si are 2 ani jumate de cand nu mai fumeaza.
Pe mine ma persecuta peste tot unde ma prinde fumand :))
elga50, moderator
:) Vreti vesti de la mine ???
Vad ca nu a mai intrat nimeni aici de multa vreme..
maine este sambata, deci ziua in care m-am lasat de fumat era tot intr/o sambata...
Rezist pe redute.... si nu visez ca fumez....
Mergeee.... fratilor !!! (dar mananc mai mult bomboane.... mi se face f. des sete. dar tot e bine, ca ma si hidratez..)
. Inca o parte buna este ca.. nici nu m-am ingrasat, am ramas doar la 52 kg. :))
ContSters122901, utilizator
Felicitari Indines !
Felicitari si pt faptul ca nu te-ai ingrasat ! Eu am luat vreo 14 kg in primul an...apoi abia anul acesta am reusit sa dau jos 10 KG.Nu am vrut sa ating aspectul asta pt a nu speria doamnele.dar se intampla deseori sa inlocuim tigara cu ceva dulce.
Pana la urma,totul in viata este vointa si puterea de a ne controla pe noi insine.Daca nu suntem noi stapanii nostri,vor fi intotdeauna altii sau alte fenomene.
Felicitari inca o data ! Visele cu fumatul nu sunt ceva negativ...Daca se intampla...cand te trezesti vei fi cu atat mai multumita de tine insuti...si fericita ca a fost doar un vis.
Nici in vis nu fumez Iris :)) Toti imi spuneau ca visau noaptea , iar dimineata cautau tigari. :))
Nu stiu ce sa spun, parca as vrea sa ma ingras putin.... nu am avut niciodata mai mult de 55 kg.. (la 1,62 m)
Dar,. fac gimnastica ( pentru incheieturi, care incep sa scartie), si mananc cereale multe, legume, fructe (nu ca mi-ar place prea mult, dar putin, a cam luat-o razna colesterolul)
Multumesc ( cu .. gratie o plecacune ) pentru felicitari :))
ContSters122901, utilizator
Ai grija ce-ti doresti ca...s-ar putea sa te ingrasi! :))
Serios, ai mare grija!